sposoby na gołębie

Jak poradzić sobie z gołębiami na balkonie?

Balkon dla wielu osób jest ważnym miejscem, na którym możemy zaczerpnąć świeżego powietrza. Jest miejscem umożliwiającym wyjście na papierosa i oderwania się od codziennych problemów. W prosty sposób może stać się utrapieniem, któremu winne będą gołębie i inne ptaki miejskie.

Szczególnie latem można zauważyć osoby korzystające z balkonów i tarasów. W zależności od powierzchni i wizji właściciela mogą być stylowo urządzone. Jedni oprócz palarni widzą w balkonach miejsca do spotkań ze znajomymi, inni natomiast przestrzeń do stworzenia namiastki ogródka. Wszystkie pomysły na aranżację balkonu mogą być mało efektowne, jeśli pojawią się ptasie odchody, którymi został pokryty balkon.

Przesiadujące na balkonie ptaki mogą być sygnałem, że nasz balkon jest dla nich interesującym miejscem. Z czasem mogą pojawić się pierwsze nieczystości pozostawione przez ptaki, którym najlepiej zapobiec. Uniemożliwienie przesiadywania na balkonie ptakom jest jedną ze skuteczniejszych metod. Żeby to zrobić, można zainwestować w kolce lub naklejane sylwetki ptaków. Takie sposoby na gołębie mają za zadanie skutecznie odstraszać, nie zagrażając bezpieczeństwu i życiu ptaków.

Zasada działania kolców jest prosta, ponieważ zakończone są plastikowymi końcówkami. Kolce sprawiają, że ptak w momencie, gdy spróbuje usiąść nie będzie w stanie tego zrobić. Oprócz balkonów można je spotkać również na dachach, przystankach i fragmentach elewacji budynku. Montaż kolców nie jest skomplikowany, lecz wymaga wiedzy, w których miejscach i w jaki sposób powinny być zamontowane.

W przeciwieństwie do kolców naklejki pełnią funkcję wizualnego odstraszacza. Można je spotkać głównie na ścianach biurowców i ekranach akustycznych. Gdy gołębie zobaczą podobiznę przyklejonego ptaka, to wyczuwają zagrożenie i starają się unikać kontaktu z dużym ptakiem, który znajduje się na szybie. Podobizny przyklejonych ptaków mogą przedstawiać ptaki, które uchodzą za drapieżniki wśród ptaków.