okna drewniane poznań

Czy zakup okien drewnianych to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu rynek okien zdominowany był przez okna PCV. Zainteresowanie oknami PCV wynikało z szerszej oferty produktów tego typu. Innym czynnikiem, który odgrywał kluczową rolę, był również brak konserwacji okien. W przeciwieństwie do okien drewnianych ramy okienne z plastiku nie potrzebowały konserwacji co kilka lat. Stanowiło to duże ułatwienie dla posiadaczy tego typu okien, lecz były one dostępne wyłącznie w białym kolorze. Wraz z rozwojem popularności okien plastikowych pojawiła się możliwość zakupu specjalnych folii imitujących drewno w danym kolorze. Wykorzystanie ich polegało na oklejeniu ram okiennych tak, żeby przypominały okna drewniane. Niestety słabej jakości folia lub nieprawidłowy montaż mogły doprowadzić do sytuacji, że folia odklejała się pod wpływem warunków atmosferycznych. Przez co taki widok był mało estetyczny.

Okna drewniane wielu osobom kojarzą się z minionymi czasami, gdy oczekiwania wobec produktu były znacznie przerastające dotychczasowe technologie produkcji. Stąd wynikał również początkowy „boom” na okna plastikowe. Obecnie sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej.

Dzisiaj wykorzystywane są najnowsze technologie do produkcji okien drewnianych. Dzięki czemu uzyskujemy produkt wysokiej jakości, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Znalezienie dobrych okien drewnianych nie jest trudne, wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „okna drewniane Poznań” . Okna drewniane są wyjątkowe ze względu na materiał, z którego są wykonane. Należy pamiętać, że okna drewniane nadają wyjątkowy wygląd pomieszczeniu oraz całej nieruchomości. W przypadku współczynnika przenikania ciepła okien nie mogą występować żadne uchybienia, ponieważ wartość tego parametru określona jest przez Ministerstwo Infrastruktury. W wyniku czego produkty niespełniających wymagań nie są obecnie w sprzedaży.