zbiornik na wodę

Czy warto zbierać deszczówkę?

Okazuje się, że większość właścicieli wolnostojących nieruchomości inwestuje w zbiornik na wodę deszczową. Wszystko dlatego, że ta może służyć w gospodarstwie i przyczyniać się do znacznych oszczędności finansowych, przynajmniej w sezonie wiosennym oraz letnim.

Jaki zbiornik na wodę deszczową (Radom i okolice): https://oczyszczalnie24.eu/47-zbiorniki-na-deszczowke

Jakie cechy posiada deszczówka? Przede wszystkim można nią podlewać kwiaty, krzewy, ale także rośliny hodowlane, w tym owocowe oraz warzywniak. Podczas tylko jednej ulewy, jeśli zbiornik na deszczówkę ustawiony zostanie tuż pod rynną, szybko zapełni się wieloma litrami wody.

 

Oczywiście, w deszczówce nie można się kąpać, nie zaleca się nawet mycia rąk taką wodą. Zbiorniki na deszczówkę nie służą też w celu kąpieli. Woda ta zawierać może liczne toksyny i zanieczyszczenia, bo chociaż sam deszcz jest idealnie czysty, to gromadzi nieczystości i szkodliwe związki w trakcie spadania bądź już w trakcie spływania po rynnie. Dlatego też należy zwracać szczególną uwagę na stan rynien i dachu.

 

Deszczówka ma za to doskonały wpływ na nasadzenia. Zawiera liczne związki, które działają na rośliny wręcz jak nawóz. Wpływają na kwasowość ziemi, dostarczają cenne wartości odżywcze. Oczywiście woda deszczowa nawadnia rośliny, przyczynia się do oszczędności w ramach zużycia wody bieżącej. Przecież w okresie suszy, ogród należy podlewać, by kwiaty, krzewy, drzewa i wszelka roślinność mogła rosnąć i dawać plony. Woda deszczowa pozwala zaoszczędzić w sezonie nawet kilkaset złotych, dlatego też warto zadbać o jej zbieranie.